Tani prąd dla firm

prąd firmaPrzedsiębiorstwa, które zużywają duże ilości energii często kupują ją po cenach, jakie dyktuje im lokalny wytwórca energii, posiadający uprawnienia do produkcji i dystrybucji prądu. Obecnie jednak mają one możliwość zmiany sprzedawcy energii lub negocjowania taryf z dotychczasowym kontrahentem. Warto zastanowić się które z tych rozwiązań jest bardziej opłacalne i wybrać właściwe.

Nowy sprzedawca energii
Na mocy obowiązujących przepisów sprzedawcami energii mogą być firmy, które same jej nie wytwarzają, ale specjalizują się w obrocie. Ze sprzedawcą można umówić się na bardzo korzystne warunki sprzedaży, które zapewnią tańszy prąd dla firm, zwłaszcza jeżeli pracują one w niestandardowych godzinach. Można wówczas uzyskać bardzo dobre warunki na energię pobieraną poza okresem największego zapotrzebowania na prąd.
Nowy sprzedawca energii może zaproponować interesujące taryfy lub promocje, jednak zawsze trzeba pamiętać, żeby przed podpisaniem umowy dobrze wyliczyć potencjalne zyski. Aby to zrobić, musimy znać zapotrzebowanie firmy na prąd. Najlepiej jeżeli bylibyśmy w stanie wskazać w jakich godzinach jest ono najwyższe, a w jakich spada. Wówczas dostosowanie odpowiedniej taryfy do naszych wymagań powinno być stosunkowo łatwe.

Negocjacje z dotychczasowym sprzedawcą
Kalkulacje i porównywanie ofert różnych sprzedawców energii może mieć jeszcze jeden plus. To bardzo dobry argument w ewentualnych negocjacjach z firmą, która do tej pory zaopatrywała nas w prąd. O ile w przypadku użytkowników indywidualnych i małych firm takie negocjacje raczej nie dojdą do skutku, o tyle już w przypadku większych przedsiębiorstw dotychczasowy sprzedawca może być zainteresowany utrzymaniem klienta bezpośrednio w swoim portfelu. Decyzje dotyczące tego ile kosztuje prąd dla firm podejmują zazwyczaj stosowane komórki w firmach energetycznych. To właśnie tam warto zwrócić się z pismem, które będzie zaproszeniem do złożenia korzystniejszej niż obecna oferty sprzedaży energii elektrycznej. Oczywiście pismo takie powinno być poparte danymi zaczerpniętymi z kalkulacji ofert innych sprzedawców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prąd i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz